• EN
  • FR
  • RU
  • ZH
  • AR

Marka Sahteciliğinin Tespiti

İletişim

TurkConsulting olarak, fikri mülkiyet hukuku alanında sadece marka sahteciliğinin tespit edilmesi konusunda faaliyet göstermekteyiz. Bu kapsamda, sahte markalı ürünlerin piyasaya sunulduğu yerlerin fiziki olarak tespiti, sahte ürün numunelerinin satın alınması ve mevzuat hükümlerine uygun şekilde toplanacak diğer tüm delillerin ilgili Avukatlara sunulması şeklinde yurtiçi ve yurtdışında destek hizmetleri sağlamaktayız.

Sahte markalı ürünlerin satışının fiziki olarak tespit edilmesinin yanı sıra sahte markalı ürünlerin internet üzerinden satıldığını tespit edebilmekteyiz. Tek bir portaldan idare edilen ve tıpkı anti-virüs programlarında olduğu gibi yıllık aidatlarla çalışmakta olan bu platform kapsamında 5 modül bulunmaktadır. Bu modüller;

1) Alan Adı İzleme: Sahte alan adları alınmasının veya internette kimlik hırsızlığının tespit edilip erken uyarı sağlanması.

2) Sosyal Medya İzleme: Kayıtlı markaların yasadışı şekilde, sahte profiller altında satılması ve marka sahteciliği konularında sosyal medyada (facebook, twitter, instagram) kamuya açık şekilde yapılan paylaşımlar üzerinde araştırma ve tespitlerin yapılması.

3) Online Pazar İzleme: Kamuya açık bütün online alışveriş sitelerinde izleme ve tespitler yapılması.

4) Arama Motorları İzleme: İnternetteki arama motorlarında izleme yapılarak sahte web sitelerinin ve ilanların tespit edilmesi.

5) Online Kimlik Koruması: Kişilerin ihtiyaçlarına göre dünya genelinde 7/24 araştırma yapılarak kişilerin veya onların ailelerinin şahsi haklarına yönelik eylemlerin tespit edilmesi ve rapor edilmesi.

Marka sahteciliğinin internet ortamında tespit edilmesi hizmetimizi 10 gün süreyle ücretsiz olarak sunmayı teklif ediyoruz. Kabul etmeniz halinde, markanız için izleme çalışmaları TurkConsulting personeli tarafından başlatılacak ve internet ortamında marka sahteciliği tespit edildiğinde size rapor edilecektir.

İnternet üzerinden marka sahteciliğinin tespit edilmesinin yanı sıra marka taklitçiliği suçlarında sahte ürünlerin üretildiği veya piyasaya sürüldüğü yerlerin fiziki olarak tespiti konularında sizi destekleyecek hizmetler sunabiliriz. Birçok şehirde ve ayrıca bazı ülkelerde bulunan networkümüz ile profesyonel araştırma faaliyetleri yürütmekteyiz. Belirli bir adres olmaksızın sadece bir yer adıyla bildirilen ihbar veya duyumlara istinaden araştırma yaparak sahte ürünlerin yerini tespit edebiliyoruz. Yapılacak tespit işleminden sonra sahte ürünlerin numunelerinin satın alınarak mevzuat hükümlerine uygun şekilde toplanabilen diğer delil veya delil başlangıcı bulgular ile birlikte sizin uygun göreceğinizAvukat veya görevlilerinize sunabiliriz.

Copyright © 2019 www.turkconsulting.com.tr Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları NF Teknoloji’ye aittir.